109. Sayı

TAKDİM

Zirveler, toplantılar, oturumlar... Yeryüzünün bekçiliğine soyunmuş büyük(!) devletler ve onların uydusu bölge devletleri Suriye kıyamı başladığından bu yana güya akan kanı durdurmak adına defalarca biraraya geldiler.

Bütün bu biraraya gelişler; sadece cılız kınamalar, pratikten uzak içi boş tehditler, sorumluluğu üzerinden atarak diğerini suçlamalar, topu dışarı atan birtakım ifadelerle sonuçlandı.

Halbuki arka planda Müslümanların aleyhine, zalim rejimlerin lehine her tür plan yapılırken kamuoyunu oyalama görevi ise daima bölge ülkelerine düştü. Ekranlar karşısında ağlamak, üzüntü, şaşkınlık ve zaman zamanda öfke dolu söylemlerle sergilenen oyun bir güzel kamufle edildi. Bu arada masum bebekler sömürgeci kafirler ve onların yolunu takip eden İslam beldelerinin yöneticileri sponsorluğunda katledilmeye devam etti.

Müslüman Suriye halkından ise sadece ve sadece Allah’a iman ettikleri ve O’nun nizamını, devletini istedikleri için bütün bir dünya intikam almaya devam ediyor. Bu nedenle bütün zirveler, toplantılar ve oturumlar bu gerçeği gizlemek üzerine kurgulanmıştır!

İşte KöklüDeğişim 109. sayısında bu gerçeği; “Onlardan, sırf, azîz ve hamîd olan Allah'a iman ettikleri için intikam aldılar.” ayetiyle ifade ediyor.

İbrahim Er, üç yıldır olduğu gibi Müslümanların dik duruşu karşısında eriyip gidecek olan sömürgecilerin planlarından olan Cenevre Anlaşması’nı ve Suriye’nin geleceğini analiz etti.

Osman Yıldız, ‘G20 Zirvesi Ve Sonuçları’ başlığıyla sömürü düzeninin oyun kurucularının dünyaya nasıl kan kusturmaya devam ettiklerini deşifre etti.

Emrah Akay, gerçek İslami şahsiyetler yetiştiren ve İslam’ın hayata hakimiyetiyle uygulanacak olan İslam’ın eğitim modelini kaleme aldı.

Abdulkadir Çimen, Yeni Anayasa serüveninin arka planını, gelinen noktayı ve yaklaşan seçimleri değerlendirdi.

Aydın Usalp, unutulan ümmet bilinci ve bu bilincin devletle olan ilişkisini hatırlattı.

Ayrıca, Türkiye ekonomisinin hali, SGK gerçeği, İslam Hukukunda camilerin statüsü, Allah’ın yardımının kimlere, ne zaman ulaşacağı konuları da KöklüDeğişim’in sayfalarındaki zenginliğin sadece bir kaçı.

KöklüDeğişim Kurban Bayram’ını karşılarken İslami Ümmet’in yeniden tek halife, tek bayrak ve tek devlet çatısı altında izzetli günlerine dönmesini Allah svt’dan niyaz ederek bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyor.

Köklü Değişim

Suskunluğun Kırılma Noktası