134. Sayı

TAKDİM

1 Kasım Genel Seçimleri bir takım sürpriz sonuçlarla tamamlandı. AK Parti beklentilerin üzerinde bir oy alarak yeniden tek başına iktidar oldu. Bir takım Müslümanlar bu durumu sevinçle karşıladı. Ümmet kazandı nidaları atıldı. Hatta şöyle dediler: “Ümmet sevindi, İsrail üzüldü.”

Zaferin ne demek olduğunu unutanlar küçük şeyleri zafer olarak görmeye başlar. Nitekim öyle de oldu. Laik demokratik devletin yasama ve yürütme çarkında yer almayı zafer olarak gördüler. Oysa bu seçimlerin ardından değişen hiçbir şey olmayacak! İslam şeriatı tatbik edilmeyecek. İslami hayat başlamayacak. İslam ümmeti kurtulmayacak. Mescid-i Aksa kurtulmayacak…

Sadece iktidar sahipleri bundan önce 12 yıl boyunca yaptığı gibi iktidarlarını koruyacak. Zulümler devam edecek. Müslümanların sahipsizliği devam edecek. Küfür devam edecek. Sömürü devam edecek.

1 Kasım seçimleri vesilesiyle bir kez daha şahit olduk ki ümmet zaferin ne demek olduğunu tekrar hatırlamalı. Eski ihtişamlı günlerini gözünün önüne getirmeli. Unutmayalım ki, zafer hiçbir şeyin değişmeyeceği seçimlerden ucuz bir galibiyet almak değildir. Zafer demokrasiye boyun bükmek ve ona teslim olmak hiç değildir! Zafer Bedir’dir, zafer Tebuk’tur, zafer Hıttin’dir, zafer İstanbul’un fethidir, zafer çağ açıp, çağ kapamaktır!

İşte böylesi bir seçimden sonra Köklü Değişim sizlerle buluşuyor.

Mahmut KAR, tam da bu konuyu ele aldı ve sordu: “1 Kasım’da Gerçekte Kim Kazandı?”

Cumhuriyet’in tarihimizle bağımızı koparan acı meyvelerinden bir tanesini Murat ALTIN “Harf İnkılabı Neden Yapılmıştı” başlığı altında yazdı.

Mehmet ÇETİNBUDAK makalesiyle fikirlerin insanlarda cisimleşmesine dair üslupları “Pazarlama Taktiği - Kendini Özel Hissettirmek” başlığı altında inceledi.

“Ne Demokrasi Ne Terör Hilafet Hilafet” başlığından da anlaşılacağı üzere Mustafa KÜÇÜK Hilafet’ten başka yol olmadığını tekrar dile getirdi.

Cahit TOPRAK Suriye ekseninde Rusların ve diğer sömürgeci devletlerin hesaplarını “Ruslar Dahil Küfür Tek Millettir” başlığı altında kaleme aldı.

Sümeyye AVCI’nın gayelerin gayesini hatırlattığı makalesi “İnsanlar Ne Der Düşüncesiyle Yaşanan Bedbaht Bir Hayat” ismini taşıyor.

 

Köklü Değişim bu ayda birbirinden ilgi çekici konularıyla sizlerle buluşuyor… 


Köklüdeğişim

Suskunluğun Kırılma Noktası...